Hazır Beton ve Çimento Firmaları Hizmetleri

Hazır beton, çimento ve inşaat firmaları TS - EN 206-1 ' e göre Tasarlanmış Beton Sınıfları, kıvam, en büyük dane çapı, basınç dayanımı ve birim ağırlık sınıflarında betonlar sunmakta ve müşterilere özel betonlar üretilmektedir. Firmalardan, Mineral Katkılı Betonlar ve Harçlar, Geciktiricili veya Hızlandırıcılı Betonlar ve Harçlar, çimentolar, Kendiliğinden Yerleşen Beton ve Harçlar, Hafif Beton, Polyproplen ve Çelik Tel Takviyeli Betonlar, Püskürtme Beton, Enjeksiyon Harç ve Şerbetleri, Renkli Betonlar, Geçirimli Betonlar, Hazır Sıva. Birçok çimento ve beton firması bunların yanında laboratuar hizmetleri de sağlamaktadır. Beton firmaları elektrik nakil hatları, aydınlanma direkleri, trafo, kaide gibi ihtiyaçlar için hazır Santrifüj beton direkler de satmaktadır. Gaz Beton (Ytong) ve cam elyaf katkılı prekast beton elemanları (GlassFibre Reinforced Concrete (GRC)), cam tuğla gibi ürünler hakkında da bilgiler sunuyoruz.

Gaz Beton (Ytong)

Gaz Beton (Ytong) Gazbeton; silisli bir agrega ve inorganik bir bağlayıcı madde (kireç, çimento) ile hazırlanan karışımın gözenek oluşturucu bir madde ilavesi ile hafifletilmesi ve buhar kürü ile sertleştirilmesi ile elde edilen gözenekli bir malzemedir. Hacim olarak %70-80 gözeneklerden oluşur. Gözenekler; Küçük, Yuvarlak, Homojen dağılımlıdır. Yoğunluğu düşük masif bir malzemedir. Gazbeton, mevcut duvar malzemeleri içinde ısı yalıtım gücü en yüksek olanıdır. Betondan 6, tuğladan 3 kat daha hafif olan Gazbeton, nakliyeden, demir ve çimentodan önemli oranda tasarruf sağlar. Bu sayede yapının ağırlığı azalır, depreme karşı dayanıklılığı artar. Bina duvarlarında tam anlamıyla ısı yalıtımı sağlamanın pratik ve ekonomik çözümü Gazbeton kullanmaktır. Tuğla, taş, briket gibi malzemelerle yapılmış duvarlar ancak ilave maddeler ve ek masraflarla gazbetonun tek başına sağladığı üstün yalıtım gücüne ulaşabilirler. Gazbeton, 1200 C° 'ye kadar ısıya dayanıklılık niteliğiyle yangın güvenliği sağlar. Turizm, sanayi ve kültürel yapılarda yangından korunmuş mekanların oluşturulmasını sağlar.

Türkiye'deki Çimento Fabrikaları

Adana Çimento Sanayii T.A.Ş. ADANA Adana Çimento Sanayii T.A.Ş. (İskenderun Fabrikası)-İskenderun-Hatay Akçansa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Büyükçekmece Fabrikası)-Büyükçekmece-İstanbul Akçansa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Çanakkale Fabrikası) Akçansa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Ladik Fabrikası)-Ladik / SAMSUN Aşkale Çimento Sanayi T.A.Ş. (Trabzon Şubesi)-Değirmendere TRABZON Aşkale Çimento Sanayii T.A.Ş. Aşkale-Erzurum Bakırçay Çimento Sanayii ve Ticaret A.Ş.-Kınık / İzmir Bartın Çimento San. ve Tic. A.Ş. Baştaş Çimento Sanayii A.Ş.-ANKARA Batıçim Batı Anadolu Çimento Sanayii A.Ş. Bornova-İzmir Batısöke Söke Çimento Sanayii T.A.Ş-Söke-AYDIN Bolu Çimento Sanayii A.Ş. Bolu Çimento Sanayii A.Ş. (Ankara Öğütme Tesisi) Bursa Çimento Fabrikası A.Ş. Cimpor Yibitaş Çimento Sanayii ve Ticaret A.Ş. (Çorum Fabrikası) Cimpor Yibitaş Çimento Sanayii ve Ticaret A.Ş. (Hasanoğlan Öğütme ve Paketleme Tesisi) Hasanoğlan / Ankara Cimpor Yibitaş Çimento Sanayii ve Ticaret A.Ş. (Nevşehir Öğütme ve Paketleme Tesisi) Cimpor Yibitaş Çimento Sanayii ve Ticaret A.Ş. (Samsun Öğütme ve Paketleme Tesisi) Cimpor Yibitaş Çimento Sanayii ve Ticaret A.Ş. (Sivas Çimento Fabrikası) Cimpor Yibitaş Çimento Sanayii ve Ticaret A.Ş. (Yozgat Fabrikası) Çimentaş İzmir Çimento Fabrikası Türk A.Ş. Çimentaş İzmir Çimento Fabrikası Türk A.Ş. (Trakya Şubesi)-Lalapaşa- EDİRNE Çimko Adıyaman Çimento ve Beton Sanayii Ticaret A.Ş. Çimsa Çimento Sanayi A.Ş. (Ankara Çimento Fabrikası) Çimsa Çimento Sanayi A.Ş. (Eskişehir Çimento Fabrikası) Çimsa Kayseri Çimento Sanayii ve Ticaret A.Ş. Çimsa Mersin Çimento Sanayii ve Ticaret A.Ş.-Mersin Denizli Çimento Sanayi T.A.Ş. Elazığ Altınova Çimento Sanayii Tic.A.Ş. Göltaş Göller Bölgesi Çimento San. ve Tic. A.Ş.-Isparta Kars Çimento San. ve Tic. A.Ş. Konya Çimento San. A.Ş. Lafarge Aslan Çimento A.Ş.-Gebze-Kocaeli Lafarge Ereğli Çimento San. ve Tic. A.Ş. Karadeniz Ereğli -Zonguldak Limak Madencilik San. ve Tic. A.Ş. (Şanlıurfa Çimento Fabrikası) Limak Kurtalan Çimento San. ve Tic. A.Ş. (Gaziantep Şubesi) Limak Kurtalan Çimento Sanayii Ticaret A.Ş.-Kurtalan / Siirt Limak Madencilik Yapı Çimento San. Tic. A.Ş.-Ergani-DİYARBAKIR Mardin Çimento Sanayii Ticaret A.Ş. Nuh Beton A.Ş. (Gebze Çimento Değirmeni)-KOCAELİ Nuh Çimento Sanayii A.Ş.-Hereke-Kocaeli OYSA Niğde Çimento Sanayii ve Tic. A.Ş. Set Afyon Çimento Sanayii T.A.Ş. Set Anadolu Çimentoları A.Ş.-Ambarlı Çimento Öğütme Tesisleri-İstanbul Set Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Ankara Fabrikası) Set Çimento Sanayii ve Ticaret A.Ş. (Trakya Fabrikası)-Pınarhisar / Kırklareli Set Çimento Sanayii ve Ticaret A.Ş. / Balıkesir Fabrikası Ünye Çimento Sanayi ve Tic. A.Ş. As Çimento-BURDUR Ado ve Özgür Çimento-ANTALYA Karçimsa-KARABÜK Deniz Çimento-EREĞLİ Lafarge-VAN Sitemizde çimento üretimi yapan firmalara ulaşarak çimento fiyatları hakkında bilgi alabilir. Gerekli çimento üretim bilgilerine ulaşabilirsiniz.